Kalba ekspertai Šiandien rajone

„Mano BŪSTAS“: vidutinis avarijų likvidavimo laikas – 34 minutės

„Mano BŪSTAS“ avarinės tarnybos darbuotojai, šiomis šaltomis dienomis bei naktimis budintys sustiprintu rėžimu, pernai lokalizavo daugiau nei 21 tūkst. gedimų.

Nors „Mano BŪSTO“ atstovo Juliaus Žilinsko teigimu, daugiausia avarijų daugiabučiuose praėjusiais metais buvo užfiksuota sostinėje, tačiau iškvietimų netrūko ir kituose miestuose.

Įmonės atstovas taip pat įvardijo ir dažniausias praėjusiais metais fiksuotų gedimų grupes. „Mano BŪSTAS“ darbuotojai daugiausia kartų į objektus vyko atlikti avarinių vamzdynų sistemų darbų – net 12 756, tarp jų – daugiabučio kanalizacijos ar trūkusių vamzdžių remonto darbai.

Antrojoje vietoje pagal iškvietimų skaičių – avariniai elektros sistemos darbai, kurių įmonės prižiūrimuose daugiabučiuose visoje Lietuvoje užfiksuota 3978.

Per praėjusius metus „Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba taip pat likvidavo 2020 avarinių karšto vandens sistemų, susijusių su karšto vandens tiekimu, gedimų bei 1515 šildymo sistemų sutrikimų.

Vidutinis gedimo daugiabutyje name likvidavimo laikas, nuo avarinės tarnybos darbuotojų darbo pradžios iki darbo pabaigos, buvo 34 minutės, o vidutis brigados reagavimo laikas, nuo užregistruoti pranešimo apie gedimą iki jo šalinimo darbų pradžios – 69 minutės.

„Praėjusiais metais gautų iškvietimų skaičius šiek tiek išaugo, tačiau pandemijos kontekste, kuomet gyventojai daug daugiau laiko praleido namuose, greičiau pastebėdavo gedimus ar, paprasčiausiai, namo inžinerinės sistemos buvo dažniau apkraunamos – tokio fiksuoto gedimų augimo buvo tikėtasi ir tam ruoštasi“, – teigia J.Žilinskas.

Žilinskas akcentuoja, kad avarinės tarnybos darbuotojų darbo specifiką ir intensyvumą stipriai lemia oro sąlygos. Žiemą daugiabučiuose namuose ištinkančias bėdas labiausiai lemia stipriai nukritusi lauko temperatūra. Būtent dėl šios priežasties šiuo metu, kai už lango spigina šaltukas, įmonės avarinės tarnybos brigados dirba sustiprintu rėžimu.

„Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba, pasiruošusi visą reikiamą įrangą įvairių sistemų gedimų likvidavimo darbams, į skubius iškvietimus reaguoja visą parą, todėl gyventojai pagalbos sulaukia bet kuriuo paros metu, net ir šventinėmis dienomis.