Kalba gyventojai

Menininkė Banga: Mieliausia vieta man yra Vidzgirio miškas

Banga Vaicekauskienė: „Kai pasitaikė galimybė dirbti Alytuje – susikrovėme daiktus ir grįžome.“
Banga Vaicekauskienė: „Kai pasitaikė galimybė dirbti Alytuje – susikrovėme daiktus ir grįžome.“

Grafikos dizainerė, „Banga ART“ atvirukų ir piešinių autorė Banga Vaicekauskienė, sako, kad Dzūkijos sostinė turi daugiau privalumų nei sostinė: „Matėme daug gyvenimo Vilniuje trūkumų, todėl, kai pasitaikė galimybė dirbti Alytuje – susikrovėme daiktus ir grįžome“. Iki šiol menininkė šio sprendimo nesigaili ir mielai sutiko „Kalba Alytus“ skaitytojams papasakoti apie savo mylimą miestą.

Kuriame Alytaus mikrorajone užaugote ir kur gyvenate šiandien?

Užaugau Senamiestyje, Vytauto gatvėje. Dabar gyvenu Kurorte. Taigi, mano ir tėvų namus skiria vos 10 minučių pėsčiomis.

Kokia Alytaus vieta Jums svarbi, ypatinga?

Širdžiai mieliausia vieta Alytuje man yra Vidzgirio miškas. Vaikystėje tėvai kiekvieną savaitgalį vesdavosi mus ten pasivaikščioti. Pavasarį gėrėdavomės žibučių ir plukių jūromis, žiemą tempdavomės roges, keliaudavome paslidinėti. Praminti takai, Nemuno šlaitai ir ta ramybė, kuri apima būnant miške, mane žavi kiekvieną kartą būnant ten.

Augote menininkų šeimoje. Kokią įtaką jūsų kūrybai darė šeima ir gimtasis Alytus?

Šeimos indėlis mano kūrybiniuose ieškojimuose yra labai didelis. Nuo mažens buvau apsupta kuriančių žmonių. Prilipusi prie mamos stebėdavau, kaip ji margina margučius. Nuėjusi į močiutės kambarį matydavau monotipijų bei atvirukų kūrimo procesą. Tėčio kuriamos skulptūros išvis buvo kažkas magiško. O kur dar visos parodos ir renginiai, kuriuos lankydavau kartu su tėvais. Kažką kurti atrodė labai natūralu ir netgi būtina.

Kad ir kokia veikla susižavėdavau, man niekuomet nebuvo sakoma „ne“, todėl vaikystėje išbandžiau viską, kas tik buvo įdomu. Dar dabar kažkur stalčiuose yra visokiausių priemonių įvairiems rankdarbiams ir menams. Turėjau visišką kūrybinę laisvę bei šeimos palaikymą, kas jaunam, savęs ieškančiam žmogui yra nepaprastai svarbu.

Pirmasis rimtas žingsnis mano kūrybiniame kelyje buvo Alytaus muzikos mokykla. Vėliau – Alytaus dailės mokykla bei Jaunimo centras. Esu dėkinga daugybei nuostabių Alytaus pedagogų, kurie skatino mano meilę muzikai ir dailei.

Kuo jus žavi Alytaus peizažai?

Alytus yra itin žalias miestas. Gyvenamieji rajonai yra apsupti parkų ir miškų. Labai daug grožio Alytui prideda Nemuno vingiai. Nuo vaikystės žaviuosi Zenono Bulgakovo bei Zitos Stankevičienės įamžintais Alytaus vaizdais. Manau, kad šių autorių darbai puikiai atskleidžia mūsų miesto grožį.

Ar Alytus – tinkamas miestas kurti?

Kūryba yra labai subtilus dalykas. Kiekvienam menininkui reikia skirtingų sąlygų bei aplinkos kurti. Vieni bėga į vienkiemius ir stengiasi atsiriboti nuo bet kokio šurmulio, o kiti atvirkščiai – įsikuria studijas judriausiose didmiesčių gatvėse. Asmeniškai aš esu labai laiminga gyvendama ir kurdama Alytuje. Kai norisi žmonių ir šurmulio, galima eiti į teatrą, kiną ar tiesiog mieste gerti kavą, o kai norisi ramybės, nereikia niekur važiuoti, nes viskas yra čia pat.

Koks, Jūsų nuomone, kultūrinis gyvenimas mieste?  

Džiugu, kad Alytuje vyksta daug kultūrinių renginių, koncertų, parodų. Nors ir negalime pasigirti pasaulinio lygio atlikėjų koncertais, Alytuje tikrai yra ką veikti, tik noro reikia.

Ačiū už pokalbį!