Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Namo pirmininkė Violeta: „Rūpinuosi kaimynų gerove“

Alytiškę Violetą, gyvenančią Ulonų gatvėje, galima vadinti tikra namo siela. Jos pastangomis daugiabutis ir jo aplinka gražėja ir sparčiai tvarkosi. Moters optimizmas ir veiklumas tiesiog užkrečia, todėl kaimynai siūlo ją išrinkti „Metų kaimyne 2018“.

Esate namo pirmininkė. Kaip ja tapote?

Prieš 10 metų mane išrinko kaimynai.

Ką daro namo pirmininkas?

Darbų labai daug. Kai čia gyveni, tai ir matai visus trūkumus, ką reikia padaryti. Rūpinuosi kaimynų gerove, kad viskas būtų prižiūrėta: nuo nušienautos vejos iki vaikų žaidimų aikštelės. Bendradarbiaujame su šalia esančiais pataisos namais, kurie mums įrengė vaikų žaidimo aikštelę, supynes, smėliadežę. Jie padeda mums ir veją pašienauti. Turime daug žalumos, tai darbo nemažai.

Per tą laiką, kol pirmininkauju, pasikeitėme laiptinių duris, persidažėme ir susitvarkėme laiptines, rudenį susidėjome šviestuvus su judesio davikliais, kad taupytume elektros energiją name. Matau, kad gyventojai yra tuo patenkinti. Juk kažkam reikia rodyti iniciatyvą ir tą daryti.

Kaip sekasi sutarti su kaimynais ir priimti bendrus sprendimus?

Aš labai džiaugiuosi savo namo gyventojais. Nėra tokių, kurių paprašius, nesutiktų padėti. Visada su šypsena prieinu prie kiekvieno ir paprašau, pasikalbu. Pasitariant tikrai pavyksta viską padaryti.

Galite pasidalinti geros kaimynystės receptu?

Nebūkime savanaudžiais, daugiau šypsokimės, būkime optimistiškesni. Juk kai pats esi geranoriškas, tai ir tau atsakys tuo pačiu ir padės. Kai pats esi pilnas optimizmo, tai tuo užsikrečia ir aplinkiniai.