Šiandien rajone

Naujasis Alytaus teatro sezonas: kas laukia žiūrovų?

Naujasis teatro sezonas prasidės rugsėjo 20 dieną.

Pasitikdamas jubiliejinį sezoną Alytaus miesto teatras pristato daug naujovių: naujas šūkis, naujos kūrybinės pajėgos, nauji iššūkiai, užmojai bei tikslai. 30-asis teatrinis sezonas prasidės rugsėjo 20 dieną vidurdienio akcija ir premjeriniu spektakliu „Freelanceriai“ (rež. A. Dilytė). Kaip teatras nustebins savo žiūrovą?

„Vedu tave su meile. Teatras“

Tokiu šūkiu Alytaus miesto teatras pasitinka naująjį teatro sezoną ir drąsiai dalijasi savo jausmais. Pasiryžęs vesti, atvesti, pakviesti, palydėti žiūrovą teatras kuria tvirtą sociokultūrinį ryšį su kiekvienu jų ir tiki savo vizija – būti atvira erdve, skirta kurti atvirą dialogą su kiekvienu žmogumi.

Naujasis teatro sezonas prasidės rugsėjo 20 dieną.  Teatras kuria stebuklus, tad ir atidarymo reginys bus netikėtas miestelėnams. Vidurdienį Rotušės aikštėje sutiksime didelį būrį nuotakų.

Inesa Pilvelyte ©Misko Mote

„Meilėje, kaip ir kūryboje, pasireiškia poliškumas. Meilei reikalingas objektas – kitas žmogus, prie kurio palaipsniui priartėjama. Kūrėjui toks objektas pirmiausiai yra jo kūrinys. Vykstant kūrybos procesui jis tampa kūrėjo dalimi, pasiglemžiančia jo laiką, energiją, mintis ir jausmus. Visai kaip ir mylimasis. Bet kaip kad mylimasis nėra kito žmogaus nuosavybė, taip ir meno kūrinys nepriklauso kūrėjui. Jis sukuriamas tam, kad pratęstų gamtą, pratęstų pasaulio dinamiką, dalinantis tuo su kitais. Tuomet ir atsiranda dar vienas polis, dar vienas objektas – meno vartotojas, o teatre žiūrovas… Taigi šiam žiūrovui, savotiškam jaunikiui, sezono atidarymo akcijos metu žaismingai pristatysime teatrą, kaip nuotaką su daugybe jo sudedamųjų dalių: nuotaka-pjesė, nuotaka-premjera, nuotaka-grimerinė, nuotaka-dekoracija ir dar daugybė kitų nuotakų, kurias pažinti kviesime viso sezono metu“, – mintimis dalijasi Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Vakare, 18 val. žiūrovai kviečiami pamatyti premjerinį režisierės Agnės Dilytės spektaklį „Freelanceriai“, kurio fabula itin aktuali ir šiandien: kaip gyvena ir kiek aukoja žmogus, vydamasis savo svajonę.

Nauja meno vadovė ir nauji trupės nariai

Šį sezoną Alytaus miesto teatro meno vadovės pareigas pradėjo eiti teatrą ir miestą prisijaukinusi aktorė ir režisierė Andra Kavaliauskaitė, į Alytų parvežusi aukščiausią Lietuvoje teatro apdovanojimą „Auksinį scenos kryžių“. Už kūrybinius pasiekimus ji įvertinta Alytaus miesto Kultūros premija.

Anot Andros Kavaliauskaitės: „kiekvienais metais, artėjant naujam sezonui, iš naujo suklūstama: kokio teatro reikia šiandienos žiūrovui? Kokio jo reikia miestui? Lietuvai? Pasauliui? Ką turime daryti (ar ko nedaryti), kad žiūrovas norėtų į jį ateiti? Ko jam stinga ar kaip tik per daug? Ko žiūrovas yra „išalkęs“? Ar mūsų lūkesčiai sutampa? Ar mes esame pasiruošę vienas kito (teatras žiūrovo, žiūrovas teatro) nesumeluotai meilei? Jeigu bent vos vos žvilgteltumėte į šio sezono kūrybinę programą, manau, klausimų nebekiltų.  Teatre su meile Jūsų lauks penkios būsimos premjeros: Tenesis Viljamsas „Geismų tramvajus“ (rež. Suren Shahverdian), „Kupriukas muzikantas“ (rež. Jonas Gaižauskas), Viljamas Šekspyras „Makbetas“ (rež. Paata Tsikolia), „Neišmylėtieji“ (rež. Andra Kavaliauskaitė) ir… lai lieka nors šiek tiek paslapties… ilgai svajotas ir mintyse brandintas autorinių vakarų ciklas – susitikimai su mūsų trupės aktoriais ne spektaklio metu, leidžiant prie savęs prisiliesti be kaukių ir be personažų“.

Andra Kavaliauskaite ©Kristina Sabaliauskaitė.

Naujomis kūrybinėmis idėjomis besidalinantis teatras, atviras naujiems kūrybiniams sumanymams ir kūrybingiems žmonėms. Šį sezoną Alytaus teatro trupę papildė du teatro aktoriai Petras Baronas ir Povilas Adomaitis.

Platesnis bilietų platintojų tinklas ir patogus atsiskaitymas

Pradėdamas naują teatrinį sezoną, Alytaus miesto teatras pasirūpino ir patogesniu bilietų įsigijimu. Kaip įprasta,  teatro kasoje galima įsigyti bilietus į teatro repertuarinius spektaklius bei pasirūpinti bilietais į visas tarptautinio teatrų festivalio dalis ar spektaklius, įsigyti kitų vykstančių renginių bilietus. Atsiskaityti perkant bilietus teatro kasoje, sistemose tiketa.lt, bilietai.lt, ticketmarket.lt galima tiek grynaisiais, tiek banko kontaktine ar bekontakte kortele.

Tai paspartina bilietų pardavimo procesą bei taupo žiūrovų laiką.

Daugiau apie teatrą ir festivalį čia: www.commediafest.com ir www.alytausteatras.lt