Kalba ekspertai

Neįtikėtina: stogų būklę stebi ne žmonės, o dronai

Dabar butų savininkai turi galimybę namo, kuriame gyvena, būklę įvertinti patys. Jiems yra pristatoma dronų užfiksuota vaizdo medžiaga.

Daugiabučio namo stogo ir fasado apžiūra yra gana dažna paslauga. Iki šiol šiuos pavojingus darbus galėjo atlikti tik sertifikuoti, su papildoma įranga dirbantys, aukštalipiai. Tačiau jau keletą metų „Mano BŪSTAS“ savo klientams siūlo ženkliai saugesnę, greitesnę bei kokybiškesnę  alternatyvą – stogų apžiūrą vykdo pasitelkdami bepilotes skraidykles – dronus.

Nauja technologija praverčia kasdien

Kaip pasakoja „Mano BŪSTAS“ Inžinerinių produktų departamento direktorė Agnė Rakauskienė, Alytuje ir kituose Lietuvos miestuose dronai apžiūrėti namų stogus ir fasadus yra naudojami gan dažnai.

„Seni šlaitiniai stogai dažniausiai yra miestų senamiesčio, centro, ženklas. Jų apžiūrai inžinieriai turi pasitelkti dar ir papildomą įrangą – autobokštelius. Beveik visada tokių namų apžiūrai autobokšteliai yra būtini, nes pradžioje stogo ir fasado būklė atrodžiusi patenkinama, apžiūrėjus tampa bloga ar net kritinė. Neatlikus detalios ir išsamios stogo apžiūros ir laiku nepastebėjus atsiradusių defektų galimi didesni ir brangiau kainuojantys pastato pažeidimai“, – pasakoja A. Rakauskienė.

„Mano BŪSTAS“ dronais visoje Lietuvoje per metus apžiūri bent 1000 namų stogų ir fasadų. Kaune šis skaičius siekia beveik 400 kartų per metus, o Alytuje – apie 150 kartų.

Namo defektus mato ir gyventojai

Naujas būdas, dronais apžiūrint namus, gyventojams ne tik leidžia sutaupyti apžiūrai skirtus pinigus, bet ir patiems pamatyti bei įvertinti savo daugiabučio namo būklę.

A. Rakauskienės teigimu, iki šiol gyventojai su namo būkle būdavo supažindinami iš specialistų gaunant defektinius aktus, kuriuose pateikiamos esamų defektų foto fiksacijos.

Dabar butų savininkai turi galimybę pastato, kuriame gyvena, būklę įvertinti patys. Jiems yra pristatoma dronų užfiksuota vaizdo medžiaga. Specialistai pastebi, kad savo akimis išvydę stogo ar fasado defektus, gyventojai labiau linkę pasitikėti ir pritarti reikalingam namo remontui.

„Pagrindinis mūsų tikslas, dėl kurio ir pasiryžome investuoti į dideles sumas kainuojančias bepilotes skraidykles – inovatyviai, greitai ir moderniomis priemonėmis gyventojams parodyti, jog daugiabutis dėvisi ir jam yra reikalinga pagalba“, – pasakoja „Mano BŪSTAS“ atstovė.

Po namo apžiūros dronu įmonė suteikia galimybę gyventojams savo gyvenamąjį namą ir jo defektus apžiūrėti ne tik foto fiksacijose, bet kartu peržiūrėti ir vaizdinę medžiagą. Esant poreikiui yra galimybė sumodeliuoti 3D vaizdinius, atlikti žemės sklypų matavimus, kuriuose yra įvertinamos žemės altitudės.