Naudinga žinoti

Nemalonus radinys bute – skruzdėlės ir tarakonai

Laiku neišnaikinti tarakonai gali pernešti tuberkuliozės, salmoneliozės, dizenterijos, vidurių šiltinės sukėlėjus, o šių vabzdžių išmatos, išnaros ir kiaušinėliai sukelia alergiją.

Vasarai įsibėgėjant vis daugiau gyventojų skundžiasi nemalonių gyvių, skruzdėlių ir tarakonų, draugija. Įvairias ligas platinantys kenkėjai mėgsta šilumą ir drėgmę bei netvarką. Gyventojai tarakonus dažniausiai kartu su savimi parsineša iš kitų vietų – rūsių, sandėliukų, jie atkeliauja ir iš kaimyninių butų. Skruzdėlės dažniausiai butus pasiekia išorinėmis sienomis ir užsilieka, jei tik randa kuo maitintis.

Kaip kovoti su šia nemalonia draugija? Tarakonai nemėgsta švaros. Pirmiausia patariama nuolat kruopščiai valyti virtuvę – atitraukti spinteles, viryklę, šaldytuvą, kitus prietaisus. Maistą vertėtų laikyti sandariuose induose arba plastikiniuose maišeliuose, negalima palikti per naktį gyvūnų ėdalo, vandens, smėlio dėžučių. Taip pat reikėtų patikrinti, ar vabzdžiai nesislepia vonios karnizuose, apžiūrėti gyvatuką, atitraukti baldus kambariuose, išvalyti grindis, sienas. Kad šie kenkėjai nepatektų į būstą, rekomenduojama panaikinti visus esančius plyšius: sienų, grindų, prie elektros lizdų, po durimis. Laiku neišnaikinti tarakonai gali pernešti tuberkuliozės, salmoneliozės, dizenterijos, vidurių šiltinės sukėlėjus, o šių vabzdžių išmatos, išnaros ir kiaušinėliai sukelia alergiją.

Jeigu savo name pastebėjote tarakonų, žiurkių ar kitų kenkėjų, nedelsdami praneškite apie tai namą administruojančiam vadybininkui arba skambinkite į klientų aptarnavimo centrą numeriu 8 700 55 966.