Renginiai Šiandien rajone

Pasaulio alytiškiai grįžo namo su idėjomis miestui

 

Šį savaitgalį, birželio 15–17 dienomis Alytus šventė savo 437-ajį gimtadienį. Ta proga vyko jau tradicija tapęs Pasaulio alytiškių sambūris, kurio tikslas – suburti po pasaulį išsibarsčiusius alytiškius ir išsaugoti ryšį su jais. Jie į gimtajį miestą grįžo ne tik švęsti gimtadienį, bet ir pasidalinti miesto ateities vizijomis ir pasiūlymais.

Išrinkti Alytaus miesto ambasadoriai užsienyje

„Nors ir gyvena svetur, bet myli Alytų ir jo nepamiršta“, – taip galima būtų apibūdinti Alytaus miesto ambasadoriais tapusius žmones. Renginyje miesto meras Vytautas Grigaravičius paskelbė Alytaus miesto ambasadorius ir įteikė jiems Alytaus ambasadoriaus garbės ženklus ir miesto vėliavas. Taip siekiama pagerbti žmones už išlaikytą tvirtą ryšį su savo gimtuoju miestu, Alytaus vardo garsinimą ir aktyvią visuomeninę veiklą.

Alytaus ambasadore Jungtinėje Karalystėje tapo Alvija Černiauskaitė,  Airijoje – Darius Mileris-Nojus, Belgijoje – Paulius Kunčinas. Taip pat šis titulas suteiktas ir Vilniuje gyvenančiai Gitanai Pinkevičienei.

Visi Alytaus miesto ambasadoriais paskelbti žmonės pabrėžė, kad tai ne tik garbė, bet ir pareiga garsinti savo miestą ir siekti jo gerovės.

Alytus – sveikatingumo ir sporto paslaugų centras

Pasaulio alytiškių sambūrio dalyviai pasidalino įdomiomis ir vertingomis idėjomis miestui. Pirmasis savo Alytaus ateities vizija pasidalino iš Belgijos sugrįžęs ekonomistas, „Blockchain Centre Vilnius“ valdybos pirmininkas Paulius Kunčinas. Anot jo, Alytus galėtų tapti sveikatingumo, sporto ir aktyvaus gyvenimo paslaugų centru.

Nors šiandien šis miestas vis dar laikomas pramonės miestu, P. Kunčinas nemano, kad taip bus ir toliau, nes pramonės darbai nyks, o čia dirbančius žmonės greitai pakeis robotai.

„Tie pramonės darbai išnyks. Čia yra bloga žinia, bet kartu ir gera. Žmones pakeičia robotai ir dirbtinis intelektas. Tos darbo vietos, kurios egzistavo baldų pramonėje, tekstilėje, elektronikoje – tie darbai po truputį pradės nykti. Todėl žiūrint į ateitį reikia ruoštis tiems pokyčiams. Iš kitos pusės, atsiranda didžiulė galimybės. Mes atsisakysim pigių darbo vietų ir pakeisim jas gerai apmokamais darbais“, – dėstė P. Kunčinas. Jo manymu, kai taip atsitiks, alytiškiai, grįžę iš Londono galės gauti panašius atlyginimus, o gyvenimo kokybė regionuose yra geresnė.

Ekonomistas Paulius Kunčinas
Ekonomistas Paulius Kunčinas

Pasak ekonomisto, Alytui būtina stiprinti paslaugų sektorių. Jo nuomone, Dzūkijos sostinė turi puikias sąlygas vystytis ir teikti sveikatingumo, sporto ir aktyvaus gyvenimo paslaugas kaip tą daro Druskininkai. „Žmonės daugiau investuos savo laiką į sveikatą ir gyvenimo kokybę“, – argumentavo P. Kunčinas. Alytus gali pasigirti gražia gamta, grynu oru ir atsakingais, darbščiais žmonėmis. Visa tai gali pritraukti svečius čia atvažiuoti atgauti jėgas ir turiningai praleisti laisvalaikį. Tačiau, pasak ekonomisto, norint tą pasiekti, reikia bendradarbiauti su kitais miestais.

Siūlo įrengti Pasaulio alytiškių skverą

Renginyje ne tik skaityti pranešimai apie miesto ateities viziją, bet ir pateikiami konkretūs pasiūlymai, kuriuos būtų galima įgyvendinti netolimoje ateityje. Visas iėjas išklausė ir Alytaus miesto meras V. Grigaravičius.

Su Londone gyvenančiais alytiškiais buvo bendraujama tiesioginiu teletiltu.
Su Londone gyvenančiais alytiškiais buvo bendraujama tiesioginiu teletiltu.

Pasaulio lietuvių ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės narė Alvija Černiauskaitė, teletiltu bendravusi su renginio dalyviais Alytuje, pasiūlė įkūrti mieste Pasaulio alytiškių skverą. Pasak jos, užsienyje gyvenantys alytiškiai galėtų jame pasodinti po krūmą ar medį, kuris būdingas tai šaliai, kurioje jie gyvena.

Ši idėja patiko Alytaus miesto merui ir jis pažadėjo padėti surasti jam vietą. „Tai – nesunkiai įgyvendinama idėja, tik reikia imti ir padaryti“, – atsakė V. Grigaravičius. Plojimais palaikymą šiai idėjai išreiškė ir Alytaus miesto teatre susirinkę žmonės.

Po pranešimų renginio dalyviai buvo kviečiami į Pasaulio alytiškių forumo dirbtuves, kur toliau buvo generuojamos idėjos ir pasiūlymai miestui. Tikimės, kad čia gimusios idėjos virs realybe ir paskatins miesto augimą.