Kalba gyventojai

Pasaulio alytiškis Darius Mileris-Nojus: apie metų įvykį ir Kalėdų laukimą

Darius Mileris-Nojus koncerte Alytuje.

Dubline gyvenantis pasaulio alytiškis, dainininkas Darius Mileris-Nojus per šiuos, besibaigiančius metus vis atrasdavo priežasčių aplankyti gimtąjį Alytų, nes, kaip sako jis, šis miestas yra jo gimtinė, svarbi jo gyvenimo dalis. Nojus mielai sutiko „Kalba Alytus“ skaitytojams papasakoti apie metų įvykius, laiką, praleistą Alytuje, ir savo šeimos Kalėdų tradicijas.

Skaičiuodami paskutines metų dienas apmąstome, ką per metus nuveikėme, atradome. Ar galėtumėte išskirti savo metų įvykį?

Savo šeimos metų įvykiu laikau sūnaus Arijaus 21-ąjį gimtadienį. Organizuodami jo šventę iš tikrųjų supratome, kad mūsų vyriausias sūnus – jau savarankiškas, suaugęs vyras.

Gal galėtumėte suskaičiuoti, kiek koncertų ir susitikimų su alytiškiais surengėte 2019 metais?

Šiemet Alytuje koncertavau 4 kartus: grupės „Vynas“ plokštelės pristatymas kovą, Alytaus miesto gimtadienis ir pasaulio Alytiškių sambūris birželį, festivalis „Bunda Rokas 2019“ Punioje (Alytaus rajone) rugpjūtį.

Kaip palaikote ryšį su kitais pasaulio alytiškiais?

Seku pasaulio alytiškių veiklas socialiniuose tinkluose, susirašome, kai organizuojami bendri projektai, bendraujame susitikę renginiuose Alytuje ir užsienyje. Man tai yra svarbu, nes tai – ryšys su gimtine, kuri yra labai didelė dalis manęs, aš jos niekad nepamirštu.

Ar tiesa, kad muzikantai kalėdinėmis nuotaikomis pradeda gyventi anksčiau?

Manau, tai priklauso nuo paties žmogaus, o ne nuo jo profesijos. Šių laikų komercializuotas gyvenimas rodo, kad anksčiausiai kalėdinėmis nuotaikomis pradeda gyventi pardavėjai. (juokiasi, red. past.)

Ar per Kalėdas aplankote Alytų?

Deja, ne kasmet pavyksta grįžti į Alytų per Kalėdas. Šiemet šventes sutiksime namuose Dubline.

Kiekviena šeima kuria savo kalėdines tradicijas. Ką per Kalėdas vaikiate jūs?

Puošiame eglutę, kabiname kalėdines kojines, laukiame su elniais atvykstančio Senelio šalčio su pilnu maišu dovanų, drauge žiūrime kalėdinį filmą, susitinkame su giminaičiais ir draugais, čiuožinėjame ant ledo. Svarbiausia, smagiai leisti laiką drauge.

Žiemos šventės neatsiejamos nuo šventinių patiekalų gaminimo. Be kokio patiekalo neįsivaizduojate savo šeimos šventinio stalo?

Kalėdų neįsivaizduoju be kūčiukų – labai skanu su pienu. (šypsosi, red. past.)

Pasidalinkite su „Kalba Alytus“ skaitytojais savo mėgstamiausio kalėdinio patiekalo receptu.

Medumi teptas keptas kumpis. Kaip gaminti:

Virti sūdytą kumpį ant mažos ugnies 3 valandas, po to nuimti odelę, riebalinį sluoksnį įpjauti rombo formomis, įtrinti garstyčiomis ir medumi, apibarstyti stambiai tarkuota apelsinų odele ir cukrumi, kepti orkaitėje 30 min. Pateikti su spanguolių padažu ir mėgstamu garnyru.

Ko palinkėtumėte alytiškiams artėjančių Naujųjų metų proga?

Sveikinu alytiškius su artėjančiomis šventėmis ir linkiu sėkmės visuose gyvenimo keliuose, drąsių ieškojimų ir savęs atradimų iš naujo, asmeninės laimės ir minčių šviesos, dėmesio vieni kitiems ir visų žmogiškų vertybių puoselėjimo.

Ačiū už pokalbį!