Šiandien rajone

Pasaulio alytiškių alėjoje – daugiau kaip šimtas rožių!

Pasaulio alytiškių alėjoje prieš Velykas pasodinta net 120 baltų rožių sodinukų, kuriuos alytiškiams dovanoja Jungtinėje Karalystėje gyvenantys alytiškiai.

Idėja įkurti Pasaulio alytiškių alėją ir rožių skverą kilo pasaulio alytiškei Alvijai Černiauskaitei.

„Man teko daug bendrauti su pasaulio alytiškiais, kurie prisimena Alytų kaip žaliąjį miestą, ilgisi parkų, Miesto Sodo. Taip ir kilo idėja miestui: „Alytus – žaliasis miestas, į kurį telpa visas pasaulis“. Po visą pasaulį išsibarstę miestelėnai pasodintų jų dabartiniame krašte augančius augalus, kurie jiems kažką simbolizuoja, yra to krašto ar jų organizacijos herbuose“, – apie savo idėją pasakojo A. Černiauskaitė.

Ši iniciatyva iškart sulaukė alytiškių palaikymo ir praėjus 3 mėnesiams po pristatymo, pasitarus su Alytaus miesto savivaldybės Apželdinimo skyriumi, jau buvo sodinami pirmieji medeliai: ąžuoliukai, putinai, lazdynai, dervamedžiai, rožės, viržiai atkeliavę iš alytiškių, gyvenančių Jungtinės Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Airijoje, Ukrainoje, Norvegijoje ir Moldovoje.

A. Černiauskaitė tikisi, kad ši Pasaulio alytiškių alėja bus ne tik takas į globalų pasaulį, bet ir kelias namo. Kad ir kokiame pasaulio krašte bebūtų, alytiškiai, sugrįžę į namus galės pasižiūrėti, kaip auga medeliai ir pajusti Alytaus krašto grožį.