Naudinga žinoti Rajono problema

Paženklintą gyvūną surasti lengviau

lazy-dog-1408729-1279x852
Mikroschema pažymėto gyvūno šeimininkus surasti lengviau

Redakcija bent kelis kartus per savaitę sulaukia gyventojų prašymų padėti surasti pasimetusį augintinį. Dažnai pagalbos kreipiasi ir radusieji pasiklydusį šunį ar katę.

Ką daryti, kad surasti pasimetusį augintinį ar jo šeimininką butų lengviau? Savo gyvūną galite paženklinti specialia mikroschema. Tai vos keletą minučių užtrunkanti veterinarinė paslauga, kurios metu po gyvūno oda įvedama mikroschema. Tokiu būdu augintiniui suteikiamas unikalus kodas, kuris  įregistruojamas gyvūnų registre.

Iki praėjusių metų vasaros gyvūnus žymėti buvo privaloma visiems gyventojams. Tačiau didelį visuomenės pasipiktinimą sukėlęs sprendimas buvo pakeistas.  Mikroschemomis ženklinti ir registruoti Gyvūnų registre privaloma tik iš Lietuvos teritorijos išvežamus šunis, kates ir šeškus. Tą padaryti privalo ir gyvūnų veisėjai, bei pavojingas šunų veisles auginantys gyventojai.

Informaciją apie gyvūną ir jo savininką galima sužinoti suvedus mikroschemos kodą puslapyje www.regivet.lt. Primename, kad tik ženklintiems gyvūnams išduodamas ES augintinio pasas, kuris reikalingas keliaujant.