Kalba gyventojai

Povilas Tamulynas: „Alytuje yra ką veikti“

Povilas Tamulynas
Povilas Tamulynas buria alytiškius pabėgioti kartu.

Povilas Tamulynas – iniciatyvus alytiškis, buriantis bėgimo mėgėjų grupę „Prasibėgam? Prasibėgam!“. Idėja paprasta – organizuoti rytinius, dieninius bei vakarinius bėgimus, kuriuose gali dalyvauti kiekvienas alytiškis. Alytuje tikrai yra ką veikti ir Povilas savo veikla tą įrodo.

Kai kas nors pasako, kad Alytuje nėra ką veikti, Povilas tik nusišypso. „Mano nuomone, pirmiausia reikia pradėti keistis pačiam, todėl pakeičiau gyvenimo būdą: nevartoju alkoholio, nerūkau, pradėjau reguliariai bėgioti. Taip atsirado ir ką veikti, ir kartu sveikata pagerėjo“, – gero gyvenimo receptu dalijosi alytiškis.

Sportas yra neatsiejama Povilo gyvenimo dalis. Per savo gyvenimą jis spėjo išbandyti kelias sporto šakas: dziudo, futbolą, krepšinį. Tačiau didžiausia vaikino gyvenimo aistra šiandien yra bėgimas. „Pradžioje, bėgiodamas tik vienas ir labai mažas distancijas, supratau, kad kiekvieną dieną galiu įveikti vis daugiau kilometrų. Kuo daugiau kilometrų įveikdavau, tuo labiau jaučiau, kad pailsėjau po darbų ir pasikroviau naujos energijos“, – apie bėgimo teikiamą džiaugsmą pasakojo pašnekovas.

Vos pradėjęs bėgioti, Povilas net neįsivaizdavo, kad bėgimas grupėmis gali būti toks naudingas ir smagus. „Maniau, kad bėgti grupelėje žmonių yra nenaudinga, nes skiriasi bėgimo tempai ir atstumai. Tačiau vieną kartą, visai netyčia išbėgus su vienu draugu, supratau, kad bėgant grupėje jaučiama savotiška konkurencija, o tai motyvuoja žmogų įveikti didesnes distancijas, pasiekti užsibrėžtą tikslą“, – teigia Povilas.

Paklaustas, kaip kilo mintis suburti bėgikų bendruomenę Alytuje, Povilas atsakė, kad vis dažniau pastebėdavo pavienių mėgėjų ir taip nusprendė, kad bėgioti galime visi kartu. „Prasibėgam“ – tai platforma, kurioje gali susirasti bendraminčių, su kuriais galima kartu pasportuoti, pasitarti dėl bėgimų, traumų prevencijos ar bėgimo drabužių. Tai yra motyvacinė grupė, kurioje, įkėlęs nuotrauką su savo pasiekimais, visada atrasi bendraminčių palaikymą“, – grupės veiklą apibūdina Povilas.

Alytaus bėgimo entuziastų bendruomenė sparčiai auga: „Pradžioje bėgiodavome trise, o šiuo metu bėgimuose dalyvauja netgi apie 15 žmonių vienu metu.“ Povilo suburta bendruomenė ne tik kartu bėgioja, bet ir leidžia laisvalaikį,  drauge švenčia gimtadienius.

Norite pabėgioti kartu? Sekite naujienas puslapyje http://www.prasibegam.lt/