Kalba ekspertai

Rūsius puola blusos

Pagrindinės blusų atsiradimo priežastys — laukiniai gyvūnai, gyvenantys rūsiuose bei netvarka

Vos tik orai atvėsta į rūsius patraukia ir įvairūs kenkėjai – žiurkės, tarakonai ir blusos. Kad ir kokie nemalonūs šie gyviai, tačiau daugiausia nepatogumų, tiek namo gyventojams, tiek administratoriui, sukelia blusos. Šie maži parazitai ne tik sparčiai dauginasi, dažnas jų iš rūsio parsineša tiesiog ant drabužių.

Pagrindinės blusų atsiradimo priežastys — laukiniai gyvūnai, gyvenantys rūsiuose bei netvarka. Daugiabučių rūsiai užgriozdinti senais čiužiniais, baldais, skudurais ir kitais nereikalingais daiktais, kurie parazitams yra tikrų tikriausias rojus.

Blusos rūsiuose naikinamos išpurškiant bendrąsias patalpas chemikalais. Jei rūsys tvarkingas, gali užtekti vieno karto. Tačiau jei primena senų daiktų saugyklą — purškimus reikės reguliariai kartoti. Chemikalais purškiamos tik bendrojo naudojimo patalpos, sandėliukai — privati nuosavybė. Jeigu gyventojai geranoriški ir atrakina, išpurškiama ir ten. Tačiau jei ne — parazitai plis ir toliau.

„Alytaus būstas“ primena, kad bendrosios patalpos — visų gyventojų atsakomybė. Vadovaujantis daugiabučių gyvenamųjų namų naudojimo taisyklėmis, draudžiama šiukšlinti ar užgriozdinti bendrąsias patalpas ne tik dėl kylančio antisanitarinių sąlygų pavojaus, bet ir dėl gaisrų.

Pastebėjus parazitus daugiabučiuose, kviečiame kreiptis į namą administruojantį vadybininką arba skambinkite telefonu 8 700 55 966.