Rajono problema

Rūsyje apsigyvenusios katės – bėda visam namui

Benamės katės yra pagrindinės blusų platintojos.
Benamės katės yra pagrindinės blusų platintojos.

Po daugiabučių kiemus slampinėjančios katės neretai žmonėms kelia gailestį. Todėl gyventojai ima jas maitinti ir taip jas „apgyvendina“ savo name. Deja, toks gyventojų jautrumas benamėms katėms atsisuka prieš juos pačius.

Miklusėnų 25 namo gyventojai net nežinojo, kad dėl rūsyje gyvenančių kačių name užsiveisė blusos. Apie tai pirmieji sužinojo šilumos punktus tikrinantys meistrai.

„Technikai kaip visuomet tikrino šilumos punktus rūsyje. Juos jau ne pirmą kartą puolė blusos. Pirmą kartą jie nieko nesakė, bet vėliau pamatė, kad jų vis daugėja ir pranešė apie problemą“, – pasakojo namo vadybininkė Živilė Sojienė.

Kadangi blusų atakos buvo nebepakeliamos, vadybininkė iškart suorganizavo patalpų dezinfekciją. Gyventojams apie tai buvo pranešta.

Primename, kad benamės katės yra pagrindinės blusų platintojos. Remiantis Gyvūnų laikymo Alytaus rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėmis, laikyti benamius gyvūnus daugiabučių namų bendro naudojimo patalpose, atviruose balkonuose, rūsiuose yra draudžiama.