Kalba ekspertai

Rūsyje atsirado pelėsis? Priežastis slypi kitur

Nuogrindos – tai pamatinė namo dalis, kurios negalima apleisti. Tai prie pat namo esantys grindinio pakilimai, saugantys pamatus ir neleidžiantys kauptis drėgmei. Kada metas susirūpinti nuogrindų būklę? Klausiame pastatų priežiūros specialistų.

Namo nuogrindos neleidžia lietaus vandeniui ar tirpstančiam sniegui skverbtis į pamatus. Ilgus metus  netvarkytos nuogrindos gali susilyginti su grindiniu ar net įdubti, o tai yra blogas ženklas. Susikaupęs vanduo gadina daugiabučio pamatus: betonas tampa nepatvariu, rūdija armatūra, o rūsiuose atsiradusi drėgmė sudaro palankias sąlygas plisti pelėsiui. Norint išvengti šių bėdų, būtina kreiptis į pastatų priežiūros specialistus.

„Tvarkingos nuogrindos užtikrina namo pamatų ilgaamžiškumą, stabilumą, sausas sienas ir tvarkingą estetinį vaizdą“, – sako „Alytaus būsto“ direktorius Remigijus Jakubauskas ir ragina gyventojus nenumoti ranka į jų būklę.

Jei pastebėjote, kad jūsų daugiabučio rūsyje kaupiasi drėgmė, nuogrindos įdubusios ar nėra nuolydžio –  „Alytaus būsto“ specialistai pasiruošę jums padėti! Skambinkite klientų aptarnavimo centro numeriu: 8 700 55 966.