Kalba ekspertai

Sandarios tarpblokinės siūlės — šiltesni namai

Tarpblokinės siūlės sandarinamos tik šiltuoju metų laiku

Netvarkingos tarpblokinės siūlės, jungiančios blokų sandūras, gali sukelti ne vieną problemą: šalčio pojūtį namuose, pelijančias sienas, padidėjusią buto santykinę oro drėgmę. Ant peršalusių sienų nuolat kondensuojasi drėgmė, dėl kurios genda buto apdaila, yra namo konstrukcija.

Net ir keleri metai su kiauromis sienomis gali padaryti sunkiai pataisomą poveikį pastatui bei žmonių turtui ir sveikatai, todėl operatyvus ir savalaikis tokių žymių namo defektų remontas yra būtinas. Dėl namo amžiaus arba dėl to, kad statybos metu tarpai tarp blokų buvo netinkamai sutvarkyti siūlės dažnai peršąla kiaurai (atsiranda šalčio tilteliai), todėl ties jomis gali jaustis šaltis. Iš lauko, tokios siūlės gali būti dalinai ištrupėjusios, gali matytis tik nedideli įtrūkimai arba vizualiai siūlė gali atrodyti gerai.  Tačiau net akimi nematomi mikro įtrūkimai daro didelę žalą namo konstrukcijai.

Siekiant pagerinti gyventojų butų mikroklimatą, apsaugoti namo konstrukcinius elementus nuo ardymo, atliekamas sienų siūlių remontas, kurio metu injektuojama šiltinamoji medžiaga į sandūros ertmę bei siūlės išorinis paviršius hermetizuojamas specialia mastika.

„Alytaus būsto“ vadybininkai pabrėžia, kad toks remontas gali būti atliktas tik šiltuoju metų laiku – vasarą, pavasarį bei, kai kada, rudenį. Tad gyventojai, norintys, kad kitą žiemą problemos nepasikartotų, problemą turėtų registruoti jau dabar. Tai padaryti galite telefonu 8 700 55966 arba kreipkitės į namą administruojantį vadybininką.