Renginiai

Šiemet Alytaus gimtadienis kitoks nei visuomet

Birželio 13-ąją dieną Dzūkijos sostinė Alytus švęs miesto gimtadienį. Šventė bus kiek kitokia nei įprastai – laikantis karantino apribojimų ji bus kiek kuklesnė. Nepaisant to, alytiškiai pasimatys gyvai. Tad „Kalba Alytus“ savivaldybės atstovų teiraujasi, kokia programa miesto gyventojus ir jo svečius džiugins šiemet.

Apie gimtadienio šventę komentuoja Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė:

Kuo ši miesto šventė skirsis ir bus kitokia lyginant su ankstesniais metais?

Švenčių lyginti nereikėtų, nes tai bus labai skirtingos šventės. Šiais metais bet kokias platesnes jos galimybes riboja karantino reikalavimai. Dėl jų teko atsisakyti kai kurių idėjų.

Kodėl buvo nuspręsta visgi gimtadienį organizuoti?

Nepaisant karantino, manome, kad miesto gimtadienis turi būti paminėtas, juolab, kad karantino reikalavimai nuo jo pradžios kiekvieną savaitę buvo švelninami ir gali atsitikti, kad po miesto gimtadienio savaitgalio karantinas gali būti atšauktas. Būtent karantinas pakoregavo, kad ir miesto Garbės piliečio regalijos, ir Kultūros premijos laureatai bus paskelbti per Valstybės dieną liepos 6 -ąją.

Kuo alytiškiai bus nustebinti šiemet ir kokia programa jų laukia?

Aš sakyčiau, kad šiais metais bus labiau miesto gimtadienio paminėjimas, ta gimtadienio šventė bus labiau kamerinė, savo namuose ir kiemuose. Taip jau sutapo, kad ir jos pavadinimas šiemet labai simboliškas, atitinkantis laiko realijas – „Namai suartina“.

Interaktyvi, namus primenanti instaliacija bus įrengta miesto Rotušės aikštėje, kurioje apsilankyti ir nusifotografuoti kviečiame visus alytiškius ir miesto svečius.

Renginių programa pakankamai turininga: tai ir teatralizuotos ekskursijos, ir kino seansai mažiesiems alytiškiams, taip pat miesto mikrorajonuose vyks jiems skirtos įvairios animacijos ir žaidimai.

Didelio, į vieną vietą visus sutraukiančio koncerto, kaip ir mugės, dėl karantino reikalavimų nebus, tačiau atskiruose miesto mikrorajonuose ant pakylų ir scenos Pirmajame Alytuje nuo 20 valandos koncertuos įvairūs mūsų miesto atlikėjai ir kolektyvai.

Na, o gimtadienio kulminacija turėtų tapti 22 valandą vakaro šeštadienį visų alytiškių giedamas Alytaus miesto himnas.

Koks šventės biudžetas?

Šiemet šventės biudžetas tikrai bus minimalus, apie tikslias sumas kalbėti kol kas anksti, bet manau, kad jis neturėtų viršyti net dešimtadalio ankstesnių metų švenčių biudžeto.

Su šventės programa plačiau susipažinti galite čia: