Naudinga žinoti

Smagiausi Alytaus gatvių pavadinimai

Daugiau vaikščiodami pėsčiomis galime atrasti ne tik vaizdingų vietų, bet ir netikėtų gatvių pavadinimų.

Ar kada nors atkreipėte dėmesį į gatvių pavadinimus? Kodėl vienos vadinamos istorinių asmenybių vardais, o kitos, pavyzdžiui, augalų, gamtos reiškinių ar profesijų pavadinimais? Alytuje galima atrasti daug gatvių, turinčių netikėtus, priverčiančius nusišypsoti vardus. Pateikiame dalį jų.

Jei nuspręstumėte nuo Mažosios Dailidės ežerėlio pasivaikščioti, jūsų lauktų smagūs atradimai. Eidami Maironio gatve galite užsukti į gatvę labai gražiu pavadinimu – Lelijų. Praėję šia gatve galite pasukti į vaizdingąją Pliažo gatvę, esančią Nemuno pakrantėje. Trumpą pasivaikščiojimą galite pabaigti eidami Vilniaus gatve ir užsukdami Dzūkų alaus restoraną.

Mėgstantys sportuoti, nusišypsos Alytuje atradę Sporto gatvę. Gamtos mylėtojai Dzūkijos sostinėje atras Žaliąją, Pievų, Aviečių, Bijūnų, Vyšnių, Aviečių, Pienių, Kalnų, Genių, Beržų, Klevų, Gėlių gatves. Gatvės gali vadintis ne tik augalų ar uogų pavadinimais, bet ir būti skirtos įvairių profesijų atstovams, pavyzdžiui, Technikų, Medžiotojų gatvės.

Ar pastebite neįprastus gatvių pavadinimus mieste? O gal patys gyvenate gatvėje, kuri turi įdomų, originalų pavadinimą? Pasidalinkite!