Kalba gyventojai

„Spotas“ – vieta, kur pramogauja Alytaus jaunimas

Pačioje Alytaus širdyje, priešais Rotušės aikštę įsikūrusi kavinė „Spotas“ griauna mitą, kad Alytuje nėra ką veikti ir kur leisti laisvalaikį. Kavinės įkūrėja Eglė Žilionytė skaičiuoja, kad jau šį rudenį „Spotui“ sukaks penkeri.  

Egle, kaip Jums kilo mintis atidaryti kavinę Alytuje?

Po vieno darbo sezono Nidoje grįžau į gimtąjį Alytų. Vaikščiodama po centrą pamačiau iškabą, kad prie pat Rotušės aikštės yra nuomojamos patalpos. Tada dar neplanavau atidaryti kavinės, bet man vis kirbėjo mintis, kad Alytaus jaunimas neturi kur leisti laisvo laiko. Prisimenu, kai pati buvau moksleivė, po pamokų nebūdavo, kur eiti. Taip ir kilo mintis sukurti neįpareigojančią erdvę, kur jaunimas, galėtų leisti laisvalaikį: žaisti stalo žaidimus, žiūrėti filmus ar sporto varžybas, dirbti, skaityti knygą ar tiesiog mėgautis kava.

Kas dažniausiai lankosi „Spote“?

Yra moksleivių, kurie pas mus reguliariai lankosi iki pat mokyklos baigimo ir stojimo į aukštąsias mokyklas. Netgi liūdna, kad kasmet pavasarį tenka atsisveikinti vis su kita abiturientų karta.

Minėjote, kad siekiate sukurti neįpareigojančią aplinką, kur jaunimas galėtų leisti laiką. Ar turite pramogų zoną?

Taip, čia ir pramogaujame: organizuojame protmūšius, žiūrime filmus. Retkarčiais jaunimas pas mus pakoncertuoja, rengia akustinės muzikos vakarus. Dar svajoju rengti kavos degustacijas, nes labai domiuosi pačia kava.

O kodėl susidomėjote kava?

Iš pradžių, tai buvo tik verslo idėja. Paskui, kai verslas įsivažiavo, atsirado daugiau laiko gilintis į patį produktą. Daug skaičiau apie kavą, vėliau iškeliavau mokytis į Italiją. Man įdomu ragauti ir sužinoti, kas klientams yra skanu, o kas ne. Pastebėjau, kad kiekviename mieste yra labai skirtingi kavos gėrimo įpročiai.

O kuo jie skiriasi? Galite pateikti pavyzdžių?

Tarkim, Nidoje populiarus espresas, klasikinė juoda kava, moterys dar labai mėgsta latė kavą. Alytuje tarp mūsų klientų populiariausia yra latė su įvairiausiais sirupais.

Ko palinkėtume alytiškiams?

Palinkėčiau daugiau daryti, veikti, šypsotis. Mes juk esame sutverti judėti ir jeigu nejudame, tada mums viskas blogai, šypsenos nėra, motyvacijos nėra. Todėl labiausiai noriu alytiškiams palinkėti drąsos ir noro veikti.

Ačiū už pokalbį!