Renginiai Šiandien rajone

Turistaukite savaitgalį nemokamai

Rugsėjo 27 dieną bus minima Pasaulinė turizmo diena. Tad „Alytaus turizmo centras“ kviečia miestiečius bei miesto svečius turistauti paskutinįjį rugsėjo savaitgalį. Šia proga rengiama gausybė nemokamų renginių, ekskursijų bei fantastiškų žaidimų, kuriuose galėsite laimėti prizus!

Šventinė programa

Rugsėjo 25-2627 d.

Kelionė su asmeniniu gidu – programėle „Visit Alytus“

Vieta – Alytus

Laikas – kada Jums patogu

Planuojate aplankyti Alytų? Visit Alytus turizmo gido programėlė taps Jūsų asmeniniu kelionių gidu, kuris padės ieškoti, atrasti ir aplankyti įdomiausias Alytaus lankytinas vietas.

Programėlę rasite ČIA.

 

Rugsėjo 25-26 d. 

Kelionė Su Mobilia Programėle  „Literatūrinis Alytus“

Vieta – Alytus

Laikas – kada Jums patogu, tačiau prizus galima atsiimti Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos (Seirijų g. 2, Alytus) darbo laiku 9.00 – 19.00 val.

Programėlėje galėsite pasisemti žinių apie iškiliausius Alytaus rašytojus bei kūrėjus, pamiklinti ne tik kojų raumenis, bet ir padaryti proto mankštą, kadangi Jūsų laukia viktorina su galimybe laimėti šaunius prizus. Programėlėje pateikta išsamūs asmenybių aprašymai, informatyvus žemėlapis, o Jums tereikės apsiauti patogius batus ir PIRMYN!

Programėlę rasite ČIA.

 

Rugsėjo 25-26 d.

Archeologijos Muziejaus Nemokamai

Vieta – Jiezno g. 2, Alytus

Darbo laikas: 10.00–17.00 val.

Muziejus įsikūręs XVI a. skliautuotuose rūsiuose. Čia pristatoma Pietų Lietuva akmens amžiuje, jotvingių genties palikimas Alytaus regione. Galima susipažinti su Alytaus miesto kūrimosi pradžia bei pamatyti mieste kasinėjimų metu rastus archeologinius radinius.

Daugiau informacijos ČIA.

 

Rugsėjo 25-26 d.

Ekspozicijos „Sodžius Dzūkijon“ Nemokamai

Vieta – Alytaus kraštotyros muziejus, Savanorių g. 6, Alytus

Darbo laikas: 09.00–18.00 val.

Nemokamas interaktyvus skrydis virš Dzūkijos, namo projektas ir idėjos nuostabiai vakarienei! Pasimatymas su penkiomis aprėdų laukiančiomis mergelėmis ir akimirkos iš XX a. pr. šeimos gyvenimo!

Ir viskas vienoje vietoje – Dzūkijos sodžiuje, katras atsirado Alytaus kraštotyros muziejun 2020 m. Čia veiklos ras ir dideli, ir maži. Tai pažintis, kaip gyveno mūsų senoliai XIX–XX a. sandūroje.

 

Rugsėjo 26 d.

Lobių Paieška „Pažink Alytų“

Vieta – Alytaus miestas

Laikas – 10.00-15.00 val.

Alytaus mieste bus paslėpti 5 lobiai skirtinguose lankytinuose objektuose. Kas valandą, pradedant 10 val. iki 14 val., Alytaus turizmo informacijos centro Facebook paskyroje bus paskelbiama užuomina, kur paslėptas lobis.  Pirmas atnešęs lobį į Alytaus turizmo informacijos centrą (S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, Alytus), gaus prizą. Lobius keisti į prizus galima bus tik tą pačią dieną iki 15.30 val.

 

Rugsėjo 26 d.

Pėsčiųjų Žygis „Alytaus Piliakalnių Šturmas“

Vieta – startas prie PC „Senukai“, Likiškėlių g. 72, Alytus

Laikas – 9:56 val.

Alytaus kraštotyros muziejus kartu su asociacija „Olita-Orany“ kviečia į žygį griovų išraižytame Vidzgirio botaniniame draustinyje ir Alytaus šile.

Pertraukėlių metu – seminaras/praktikumas „Tempimo pratimai žygiuose: nuovargiui sumažinti ir traumoms išvengti“.

Daugiau informacijos ČIA.

 

Rugsėjo 26 d.

Ekskursija „Surink Alytų“, Nemokama

Vieta – susitinkame prie Alytaus turizmo informacijos centro (S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, Alytus)

Laikas – 13.00 val.

Alytiškiai, miesto svečiai ir akcijos „Surink Lietuvą“ dalyviai kviečiami ekskursijos metu rinkti žinias ir įdomius faktus apie Alytų.

 

Rugsėjo 27 d.

Spektaklis „Žydiška Gatvelė“

Vieta – Alytaus teatras, Rotušės a. 2, Alytus

Laikas – 15.00 val.

Kaina – 6 Eur

„Žydiška gatvelė“ – pilna gyvybės, vilties ir tikėjimo sala, kurioje dviejų įsimylėjėlių istorija dar labiau išryškina bei stiprina pasitikėjimą pamatinėmis lietuvių ir žydų tautos vertybėmis, parodo ir palygina dviejų tautų kultūrų panašumus ir skirtumus. Spektaklis, paremtas lietuvių ir žydų folkloru. Komiškos gyvenimo scenos, lydimos liaudies humoro ir autentiškų žydų šokių ir dainų kuria spalvingą dviejų tautų ilgamečio sugyvenimo paveikslą.

Spektaklyje šalia Alytaus miesto teatro aktorių matome beveik 50 metų veikiančio, bene vienintelio Europoje populiarinančio nykstančią jidiš kultūrą, Lietuvos žydų dainų ir šokių ansamblio ,,Fajerlech“ dalyvius.

Daugiau informacijos ČIA.

 

Rugsėjo 27 d.

X Tarptautinis Šv. Jokūbo Festivalis

Vieta – Šv. Kazimiero bažnyčia, Varėnos g. 24, Alytus

Laikas – 19.00 val.

Nuo 2011 m. rengiamas Tarptautinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis suburia profesionalius, daugiausiai choro menui atstovaujančius Lietuvos ir kviestinius užsienio kolektyvus.

Taip pat, kad laikas būtų ne tik puikus, bet ir saugus, kviečiame laikytis Lietuvoje galiojančių saugumo rekomendacijų įskaitant saugų ir pagarbų atstumą nuo aplinkinių turistautojų, veido kaukės dėvėjimą nurodytose vietose ir kt.