Rajono problema

Vairuotojų galvos skausmas: kur statyti savo automobilį?

Automobilių mieste daugėja, tad rasti vietą daugiabučių kieme ar centre tampa tampa nelengva užduotimi.
Automobilių mieste daugėja, tad rasti vietą centre ar daugiabučių kieme tampa nelengva užduotimi.

Automobilių statymas – didelė problema daugiabučių gyventojams: tiek dėl trūkstamos vietos, tiek dėl kaimynų, kurie kartais prisiparkuoja lyg „savame kieme“, negalvodami apie kitus.

Senųjų daugiabučių kiemai išliko tokie patys, o mašinų, panašu, vis daugėja. Taip atsitinka, kad net prie savo namo sunku prisiparkuoti. „Aš tai randu, kur pasistatyti automobilį. Prie mano namų visada yra vietos. Tačiau yra tokių kiemų, kur vargiai rasi vietą“, – pasakoja Dainavos mikrorajone gyvenanti alytiškė Eglė.  Ji pastebi, kad tai ne tik miegamųjų rajonų problema. Prie Alytaus miesto savivaldybės dienos metu rasti vietą irgi sudėtinga.

Su minėta problema susiduriantys gyventojai nebesibeldžia į kaimyno duris, bet rašo apie tai internete. Tam tikslui skirtas internetinis puslapis „Tvarkau Alytų“. Čia alytiškiai fiksuoja įvairius viešosios tvarkos pažeidimus, taip pat praneša apie ne vietoje statomus automobilius.

Alytiškiai piktinasi ne tik vietos stoka kiemuose, bet ir kaimynų elgesiu. „Jau beveik metai kaip kieme stovi apleistas automobilis, kurio šeimininkai neeksploatuoja. Žiemą prastovėjo praviru kapotu, o dabar nuleistomis padangomis. Aikštelė nedidelė labai trūksta vietos“, – savo problema puslapyje „Tvarkau Alytų“ dalijosi Kaštonų gatvėje gyvenantis alytiškis.

Toks atvejis registruotas ne kartą. „Užima gyventojams skirtas vietas, už kurias buvo sumokėti nemaži pinigai“, – skundėsi Statybininkų gatvėje gyvenantys alytiškiai.

Gyventojai, fotografuojantys savo kaimynų piktybiškai paliktus automobilius norėtų, kad tokių atvejų pasitaikytų kuo mažiau. Vieni mano, kad geriausias sprendimas yra baudos, kiti bando problemą išspręsti patys.

Ar Jūs susiduriate su šia problema? Ar nesunkiai randate, kur pasistatyti automobilį? Pasidalinkite!