Naudinga žinoti Uncategorized

Virtualus turas po Alytaus krašto apylinkes

Jei lietingomis ar niūriomis dienomis nesinori eiti iš namų, puikus metas aplankyti vaizdingas vietas virtualiai. „Kalba Alytus“ redakcija siūlo nusikelti į gražiausias Alytaus krašto vietoves, o sulaukus tinkamo oro būtinai jas aplankyti gyvai.

„Laisvės angelo“ paminklas

Šį paminklą, siekiantį net 13 metrų aukštį, 1939 metais pastatė Antanas Aleksandravičius. „Laisvės angelas“ – tai pagarbos ir atminimo simbolis žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę. Nors paminklui ir reikėjo atlaikyti gamtos bei istorijos išbandymus, tačiau 1991 metais skulptorius Jonas Meškelevičius jį atstatė, o skulptorius Jonas Blažaitis atkūrė paminklo bareljefus.

Jaunimo parkas

Jaunimo parkas, kurio plotas siekia daugiau nei 36 ha žemės, įkurtas 1982 metais. 14 ha ploto užima pušynai, o kita teritorijos dalis apželdinta nepakeičiant esamo reljefo bei formuojant atvirų ir pusiau atvirų vietų kombinaciją.

Praėjus keletui metų nuo Jaunimo parko įkūrimo pradžios, grupė skulptorių sukūrė pirmąją Lietuvoje aštuonių skulptūrų kompoziciją iš metalo plastikos. Po gerų dešimties metų ryškiaspalves skulptūras papildė dar dvi, kurias parkui padovanojo menininkai iš užsienio.

Šiandien parkas – puiki vieta ekstremalaus sporto mėgėjams, laisvalaikio praleidimui ar ramiam poilsiui. Įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, yra šachmatų, sporto, grilio zona, sužymėtuose dviračių takuose malonu važinėtis. Rasite ir įrengtą parkūro aikštelę, riedlenčių parką bei dviračių kalnelius. Viena iš jų galės džiaugtis vaikai ir pradedantieji, o kita – pagrindine, kuri buvo atidaryta 2019 metais ir kuri yra didžiausia dviračių kalnelių trasa Lietuvoje – mėgausis lenktyniautojai „vienas prieš vieną“.

Baltosios rožės tiltas

Tai aukščiausias pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas Lietuvoje, kuris buvo pastatytas 2015 metais ir įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Alytaus mieste per Nemuną nusidriekęs tiltas jungia Pirmąjį Alytų ir senamiesčio kurortinę dalį su Alytaus piliakalniu, esančiu priešingoje upės pusėje. Įdomu ir tai, kad ant Baltosios rožės tilto rasite kas 40 metrų sužymėtas 6 žymas, kuriomis įvardytos meilės rūšys pagal Aristotelio filosofiją.

Alytaus piliakalnis

Kadaise ant Alytaus piliakalnio stovėjo Alytaus pilis, kurios apylinkes 1377 ir 1382 metais siaubė kryžiuočiai. Šiandien rytų pusėje galite pamatyti VII-XII amžių gyvenvietę, kuri buvo tyrinėjama dar 1985–1986 metais. Paties piliakalnio šlaitai statūs, atsiveriantys į upės slėnius ir siekia 25–30 m aukštį.

Papėdėje galite pasigrožėti skulptūrų ekspozicija „Alytaus piliakalnio protėviai“. Prie kairiakrančio miesto panoramos įrengta poilsio zona, kurioje rasite laužavietes, pavėsines, vaikų žaidimų aikšteles bei treniruoklius. Šalia esančiais pasivaikščiojimo takais be vargo pasieksite Muiželėnų miško rekreacines zonas ir mitologinį Klebono akmenį Nemune.

Visai netoli nuo piliakalnio yra ir aukščiausias Lietuvoje Baltosios rožės pėsčiųjų ir dviračių takas. Jis siekia net 38,1 metro aukštį ir pastatytas ant dar išlikusių senojo geležinkelio tilto taurų.

Šiuos ir kitus Alytaus krašto stebuklus virtualiai aplankykite spustelėję nuorodą: http://turas.alytusinfo.lt/