Kalba ekspertai

Želiančios bulvės rūsiuose netaupo gyventojų piniginės

Jei daugiabutis yra senas ir dar nėra renovuotas, būtina patikrinti karšto vandens ir centrinio šildymo vamzdynų izoliaciją.
Jei daugiabutis yra senas ir dar nėra renovuotas, būtina patikrinti karšto vandens ir centrinio šildymo vamzdynų izoliaciją.

Dažnas daugiabučio gyventojas žino, kad norint taupyti šilumą namuose patartina pasikeisti laiptinės ir rūsio langus, lauko duris, tačiau pamirštame dar vieną vietą daugiabutyje, kur veltui švaistoma šiluma. Tinkamai izoliavus tą vietą, galima sutaupyti iki 10 proc. šilumos.

Veltui šildome rūsio patalpas

Būtent rūsiai yra ta vieta, kuri daugiabutyje švaisto šilumą. Gyventojai net nesusimąsto, kad rūsiuose slypintys vandentiekio vamzdynai gali švaistyti šaltuoju metų sezonu taip reikalingą šilumą. Taip atsitinka tuose daugiabučiuose, kurių karšto vandens ir centrinio šildymo vamzdynų izoliacija yra pasenusi, susidėvėjusi. O jei dar gyventojai čia laiko daugybę daiktų, tai ten net bulvės gali užželti.

„Jei namas dar nėra renovuotas, pirmiausia reikia nuvalyti vandentiekio vamzdynus, tada juos nudažyti antikoroziniais dažais, atlikus šiuos darbus galima keisti vamzdynų izoliaciją. Vien nuo šių trijų veiksmų namo gyventojai sutaupytų iki 10 proc. šilumos ir taip susimažintų sąskaitas už šilumą“, – pataria „Alytaus būsto“ direktorius Remigijus Jakubauskas.

Sutrešę vamzdynai – didelių bėdų priežastis

Vandentiekio vamzdynus būtina ne tik izoliuoti, bet ir stebėti jų būklę. Dėl susidėvėjusių vamzdžių daugiabučių gyventojai nuolat patiria nepatogumų ir finansinių nuostolių. Didžiausia nelaimė, kuri visada ištinka pačiu netikėčiausiu laiku – gali trūkti vandentiekio vamzdis.

Trūkę vamzdžiai ne tik kelia stresą gyventojams, bet ir paplonina jų pinigines. Mat jei viename bute įvyksta avarija, kaip taisyklė, tai skaudžiai pajunta ir kitų tame pačiame name esančių butų gyventojai.  Tarkime, trūko vamzdis jūsų vonioje – tokiu atveju užliejamas ne tik jūsų butas, bet ir jūsų kaimynai. Šios nelaimės galima išvengti laiku renovavus vamzdynus.

Jei norite atsinaujinti vamzdynų izoliaciją arba pastebėjote vamzdynų gedimus, kuo skubiau apie tai praneškite specialistams telefonu 8 700 55 966.